Nástroje pre uľahčenie prístupu

TEL: 041 4356 214
MAIL: korna@korna.sk

Vyberte váš jazyk

Naucny chodnik 043

 

 

 

 

 

 

 

 

Detský náučný chodník sprístupnila obec symbolicky 1. júna 2021 na Deň detí a doteraz sa teší veľkej obľube. Návštevníci môžu zaparkovať autá pred budovou bývalej základnej školy vo Vyšnej Korni a odtiaľ sa pešo vydať po novo vybudovanej asfaltovej ceste v úseku 1,2 kilometra a následne pokračovať už po lesnej ceste vedúcej cez osadu Vyšní Slezákovci.

Chodník sa podarilo vybudovať vďaka sponzorom, dobrovoľníkom a pracovníkom obce Korňa. Nenáročná trasa, ktorej absolvovanie trvá približne dve hodiny, začína vo Vyšnej Korni v smere do osady u Durajčíka cez osadu Vyšní Slezákovci až na Panorama Ranč na Beskyde.

 

„Na úseku dlhom 3,3 kilometra sme umiestnili sedem informačných panelov s opisom zvieratiek, ktoré sú typickými obyvateľmi lesov horných Kysúc. Keď sa dostanete až na vrchol k Panorama Ranču, ktorý sa nachádza priamo pod najvyšším bodom obce Korňa, vrchom Beskyd, môžete si zazvoniť na miestnej zvoničke, odfotiť sa vo fotorámiku či zajazdiť si na koníkoch,“ ozrejmuje starostka obce Ing. Marianna Bebčáková. Z najvyššieho bodu si môžu návštevníci pri dobrom počasí užiť nádherný výhľad na vrchy Malej Fatry, Malý aj Veľký Rozsutec, Stoh, Malý aj Veľký Kriváň.