Nástroje pre uľahčenie prístupu

TEL: 041 4356 214
MAIL: korna@korna.sk

Vyberte váš jazyk

Obec Korňa následkom extrémnych snehových zrážok vyhlásila dňa: 16.2.2012 o 8,00 hodine mimoriadnu situáciu, nakoľko by mohlo vzniknúť nebezpečenstvo ohrozenia života, zdravia osôb a škôd na majetku.Obec Korňa ustanovuje nasledovný režim v obci:

- Sprejazdnenie štátnej cesty 48/422 a miestnych komunikácií pre Hromadnú autobusovú dopravu, zásobovanie a osobnú dopravu
- Sprístupnenie osád pre záchranné a pohotovostné služby

V sobotu 18.2.2012 o 13,00 hodine sa uskutočnila porada v rámci mikroregiónu Horné Kysuce v Turzovke, na ktorom sa zúčastnila aj Premiérka SR Iveta Radičová a Minister dopravy Ján Figeľ. Po skončení porady sa odobrala p. premiérka Radičová so svojim štábom monitorovať stav ohlásený so skutočným stavom v teréne obce Korňa. Po návšteve regiónu obce sa uskutočnil na obci Pracovný briefing, na ktorom boli konštatované opodstatnenia Žiadosti o podporu štátnej správy pre obecné samosprávy.

Rokovali aj o dofinancovaní záchranných prác vykonaných obecnými prostriedkami a financovanie firiem pre zmiernenie následkov situácie v obci.

Včera 20.2.2012 o 18,00 krízový štáb rozhodol o ukončení Mimoriadnej situácie z dôvodu extrémnych snehových zrážok v obci Korňa, nakoľko boli sprístupnené všetky úseky ciest a snehová situácia sa upokojila. Od 21.2.2012 bude pokračovať prevádzka ZŠ a MŠ v normálnom režime.