TEL: 041 4356 214
MAIL: korna@korna.sk

Vyberte váš jazyk

logo DHZ

Obec Korňa, PSČ 023 21, okres Čadca, Žilinský kraj. Netradične v sobotu 28.7.2018 napoludnie začal XXXI. Ročník hasičskej súťaže „ O pohár starostu obce a DHZ Korňa “ a zároveň aj VIII. ročník hasičskej súťaže vzájomnej spolupráce obcí Korňa a Staré Hamry.

Na úvod súťažilo 15 detských družstiev z toho 5 dievčenských, kde najlepší detský kolektív dievčat bol z DHZ Predmier, 2.miesto DHZ Makov, 3.miesto DHZ Nová Bystrica, 4.miesto DHZ Staškov, 5.miesto DHZ Raková. Medzi detskými chlapčenskými kolektívmi bol najlepší DHZ Bytča, 2.miesto DHZ Predmier, 3.miesto DHZ Turzovka, 4.miesto DHZ Čierne, 5.miesto DHZ Korňa a ďalej nasledovali DHZ Raková, DHZ Vychylovka, DHZ Turzovka, DHZ Oščadnica a DHZ Klokočov. Všetkým týmto detským kolektívom ďakujeme za účasť a vedúcim za venovanie sa mládeži.

Sutaz 2018 01

Na obr.: Spoločný nástup v Korni 2018

V druhej časti hasičskej súťaži si zmerali sily dospelí v kategórii ženy a muži. Medzi ženami sa najviac zadarilo DHZ Turzovka, 2.miesto DHZ Oščadnica, 3.miesto DHZ Dorky Oščadnica, 4.miesto DHZ Korňa a 5.miesto DHZ Staškov. Medzi mužmi prvenstvo získali susedia DHZ Podvysoká, 2.miesto DHZ Malá Bytča, 3.miesto DHZ Trnové, 4.miesto DHZ Klokočov, 5.miesto SDH Lubno (CZ), 6. Miesto DHZ Rudinka, 7.miesto DHZ Korňa a DHZ Hrabové, Makov, Liptovská Kokava, Krásno nad Kysucou, Stará Bystrica, Raková, Predmier, Olešná. Turzovka, Oščadnica.


V tretej časti súťaže sa súťažilo vo veterán kategórii, kde domáci muži DHZ Korňa senior neohrozene vyhrali, na 2.mieste DHZ Trnové, 3. DHZ Korňa, 4.miesto Vysoká nad Kysucou.

Sutaz 2018 02

Na obr.: Príprava DHZ Korňa senior na útok s PS 8

Pre nastúpenými družstvami poďakovali za spoluprácu starosta obce Korňa Štefan Belko, riaditeľ KR HaZZ v Žiline plk. Ing. Jaroslav Kapusniak Ph.D., predseda ÚzV DPO Čadca Miroslav Koza, tajomník ÚzV DPO Čadca Marta Balošáková, zástupca ASSR Bc. Boris Kováč. Všetkým hosťom úprimne za DHZ Korňa poďakoval predseda Miroslav Smažák. Počas prestávok boli divákom predstavené jednotlivé hasičské družstvá z úst neúnavného moderátora Františka Huríka.

Sutaz 2018 03

Na obr.: Vyhodnotenie ženskej kategórie

V záverečnej tretej časti boli kultúrne vystúpenia speváčky Izabely Kampfovej, harmonikárov Vyrobíkovcov a after párty s DJ Shrekom, kde sme sa výborne zabávali.

Počas dňa a večera bolo pre všetkých pripravené občerstvenie a strava, začo ďakujeme všetkých kuchárom a obsluhe. Počasie nás aj olialo, no na chuti súťažiacich a divákov neubralo. Ďalej ďakujeme všetkým našim sponzorom za podporu tohto verejnoprospešného podujatia u nás v obci a tešíme sa na budúcu spoluprácu. Na záver chcem poďakovať predsedovi Miroslavovi Smažákovi a všetkým našim členom, čo pomáhali pri zorganizovaní tejto súťaže, bolo ich presne 52, kde už dni predtým a aj po akcii obetovali svoj voľný čas na úkor rodiny, práce a tešíme spoločne na ďalší rok.

Spracoval: Rastislav Fatura, veliteľ DHZ Korňa