TEL: 041 4356 214
MAIL: korna@korna.sk

Vyberte váš jazyk

logo DHZ

Obec Korňa, PSČ 023 21, okres Čadca, Žilinský kraj. V Korni sa konal už v poradí VI. ročník Hasičského plesu vzájomnej spolupráce Dobrovoľného hasičského zboru Korňa.

Na konci plesovej sezóny sa konal v poradí už VI. ročník Hasičského plesu vzájomnej spolupráce Dobrovoľného hasičského zboru Korňa. Tohto atraktívneho plesu sa zúčastnili aj starosta obce Korňa Štefan Belko, zástupcovia z Poľska - Maciej Gofron náčelník OSP Zakliczyn, Michal Wojtas sekretár OSP Zakliczyn, Wieńczysław Pawlowski zástupca mestského úradu v Zaklicsyne, Wojciech Mik riaditeľ krízového riadenia okresu Tarnowskiego a Janusz Krzyżak tajomník OSP Zakliczyn, riaditeľ SČK Svidník Slavomír Sakalík, zástupcovia SDH Staré Hamry, zástupcovia sponzorov, zástupcova ZŠ Korňa, rodičia mladých hasičov a ďalší naši podporovatelia, za čo im všetkým ďakujeme.

Ples 2018

Úvodným slovom predseda DHZ p. Miroslav Smažák privítal vzácnych hostí, následne zástupca Maciej Gofron a Michal Wojtas poďakovali za pozvanie a oboznámili zúčastnených o spoznaní našich dvoch partnerských organizácií. Prvý krát sme sa s Poliakmi stretli netradične na medzinárodnej súťaži prvej pomoci v Talianskych Benátkach a následne v Krakowe a Starej Ľubovni v našich partnerských Samaritánskych organizáciách. Úvodným prípitkom sme otvorili úvodné sólo pre hasičov a ďalej sa už pripojili aj ostatní hostia. Počas plesu ich sprevádzala hudobná skupina 2 plus 1, cez prestávky už vystúpili aj tanečnice Astraia Art a ich predstavenie jednotlivých štýlov tancov bolo nádherné. O polnoci musím spomenúť aj ohňovú šou, ktorá bola príjemným tanečným vyvrcholením. Ďalej pre súťaživých bola pripravená tombola s prekvapeniami. Počas tejto akcie boli odmenení dlhoroční sponzori a dlhoročný predseda DHZ p. Miroslav Smažák a dlhoročný hospodár DHZ p. Ladislav Fatura za obetavosť a vynaložené úsilie v prospech DHZ Korňa. História, odkaz tohto plesu boli naplnené a chceme poďakovať v mene DHZ Korňa všetkým našim sponzorom, podporovateľom, obsluhe, vedeniu penziónu Kriváň a najmä organizačnému kolektívu členov DHZ Korňa za prípravu, pomoc pri celom priebehu nášho plesu – ešte raz ďakujeme.

 

Spracoval: Miroslav Smažák a Rastislav Fatura