TEL: 041 4356 214
MAIL: korna@korna.sk

Vyberte váš jazyk

logo DHZ

Obec Korňa, PSČ 023 21, okres Čadca, Žilinský kraj. Odovzdanie Tatry 148 po repase Dobrovoľným hasičom z Korne z rúk podpredsedu vlády a ministra vnútra JUDr. Roberta Kaliňáka.

V Nedeľu 2.7.2017 krátko po 16,00 hodine zavítala do našej obce Korňa dlho očakávaná návšteva na čele s podpredsedom vlády SR a ministrom vnútra JUDr. Robertom Kaliňákom, ktorý osobne doviezol do obce novo zrepasovanú cisternovú automobilovú striekačku Tatra 148. Po vystúpení z vozidla ho privítali občania potleskom, následne veliteľ DHZ Rastislav Fatura podal hlásenie o nastúpení členov hasičskej jednotky. Slova sa ujal starosta obce Štefan Belko a srdečne privítal podpredsedu vlády SR a ministra vnútra JUDr. Roberta Kaliňáka, štátneho tajomníka ministerstva obrany Ing. Mariána Saloňa, predsedu VÚC Žilina Ing. Juraja Blánára, poslanca NR SR, VÚC Žilina a starostu obce Stará Bystrica JUDr. Jána Podmanického PhDr., generálneho sekretára DPO SR Vendelína Horvátha, poslanca VÚC Žilina Mgr. Jozefa Cecha, krajského riaditeľa HaZZ Žilina plk. Ing. Jaroslavova Kapusniaka Ph.D. a ďalších hostí, občanov a hasičov. Po slávnostnom príhovore starosta obce odovzdal podpredsedovi vlády SR a ministrovi vnútra obraz kysuckej dediny namaľovaný Mgr. Vladimírom Šufliarskym. Potom už podpredseda vlády a minister vnútra vyzdvihol prácu dobrovoľných hasičov v Korni, ktorý pomáhajú nielen v obci, ale aj na vyžiadanie a zasahujú na území celého Slovenska. Po týchto motivujúcich slovách pre všetkých členov Dobrovoľného hasičského zboru Korňa a poďakovaní za vykonanú prácu a pomoc odovzdal kľúče od zrepasovaného vozidla do rúk veliteľa DHZ Korňa.

odovzdanie tatry

Spoločná foto pri odovzdanej technike

Následne vdp. Dekan Ivan Mahrík slávnostne posvätil novonadobudnutú hasičskú techniku a všetci zúčastnení sa pomodlili za ochranu hasičov a ich techniky. Tradične nechýbal krst aj ručným hasiacim prístrojom zn. „ŠAMPANSKÉ“, kde postupne všetci vzácni hostia, starosta obce a vedenie DHZ postriekali novozrepasovanú Tatru. Slova sa ujal aj predseda VÚC Žilina Ing. Juraj Blanár, ktorý aj dnes patrí medzi členov dobrovoľných hasičov, poďakoval za pomoc pri mimoriadnych udalostiach na území Žilinského kraja. Na záver predseda DHZ Korňa Miroslav Smažák poďakoval za všetkých členov DHZ Korňa vzácnym hosťom za pomoc a podporu a odovzdal im upomienky na tento slávnostný deň. Veď táto technika bude slúžiť všetkým občanom obce Korňa, ešte raz ďakujeme.

odovzdanie tatry1

Na foto: odovzdanie kľúčov z rúk podpredsedu vlády a ministra vnútra JUDr. Roberta Kaliňáka

 

predseda: Miroslav Smažák, tel. 0908 123 737                                   veliteľ Rastislav Fatura, tel. 0905 691 967