TEL: 041 4356 214
MAIL: korna@korna.sk

Vyberte váš jazyk

spolocna2010hasicikorna.previewZa jeden víkend štyri prvé, dve druhé a jedno tretie miesto. Tak takáto bilancia sa podarila dobrovoľným hasičom z Korne. V sobotu 10.7.2010 sa uskutočnilo v Hliníku nad Váhom 4. kolo Severoslovenskej Hasičskej ligy v požiarnom útoku. Chlapcom sa podarilo v ťažkej konkurencii obsadiť pekné tretie miesto, no dievčatá boli a niečo lepšie a tešili sa z druhého miesta.

Už na ďalší deň sa hasiči z Korne opäť postavili na štart tentoraz v obci Rudina, kde sa chlapcom aj dievčatám podarili získať obidve prvé miesta. Už o pár hodín neskôr stalo družstvo chlapcov z DHZ Korňa na štarte v Oščadnici, kde sa konal 7. ročník hasičskej súťaže v požiarnom útoku. Aj tu sa chlapcom podarilo presadiť a obsadiť prvú priečku. Dievčatá sa samozrejme nechceli nechať zahanbiť a ukázali, čo majú natrénované. Po peknom útoku zasadli na prvé miesto. Ďalšou zastávkou bola súťaž o pohár SDH Písečna (ČR). Tu sa podarilo uspieť iba dievčatám a to ziskom druhého miesta, kde boli tvrdou konkurenciou českých hasičiek.

Veríme, že priaznivci a priatelia hasičov nezabudnú na našu tradičnú hasičskú súťaž v Korni, ktorá sa uskutoční už 25.7.2010 v hasičskom areále.