Nástroje pre uľahčenie prístupu

TEL: 041 4356 214
MAIL: korna@korna.sk

Vyberte váš jazyk

hasici bratislava2008.previewVýbor Dobrovoľného hasičského zboru zorganizoval dvojdňový výlet pre svojich členov a rodičov hasičského družstva dievčat, ktorý bol spojený z prehliadkou Bratislavského a Trenčianskeho hradu spojený z troma súťažami v Bratislave a okolí. Rodičia dievčat mohli na vlastné oči vidieť súťaživosť svojich dcér a zažiť atmosféru, ktorá vládne na takýchto podujatiach.

Musíme podotknúť, že dievčatá z vekovým priemerom 15 rokov bojovali niekedy aj proti oveľa starším zdatnejším ženám. Napriek ich nízkemu veku podali vynikajúci výkon a v Bratislave – časť Podunajské Biskupice skončili na 1. mieste, ďalej vyhrali aj hasičskú súťaž v obci Malinovo a pekné 2. miesto obsadili na nočnej súťaži v obci Čenkovce. Nedalo sa zahanbiť ani mužské družstvo, ktoré obhájilo 3 krát za sebou 1. miesto v Bratislave – Podunajské Biskupice.

Prinášame, aspoň časť zážitkov z hasičského víkendu.

V sobotu už od 6 hod ráno bolo rušno pred hasičskou zbrojnicou v Korni, kde sa hasiči balili do zájazdového autobusu a vyrazili do „najväčšej dediny na Slovensku“. Po príchode do hlavného mesta, sme šli pozrieť Bratislavský hrad, kde sme sa cítili skoro ako doma – všade bol pracovný ruch, lešenie, fúriky a veľa práce, no našli sme tu aj našich tvrdo pracujúcich obyvateľov Korne. Ďalej sme pozreli aj našich zákonodarcov v Národnej Rade SR.

Po tomto odreagovaní sme sa presunuli do obce Malinovo, kde sme sa zúčastnili hasičskej súťaži v kategórii žien 1. miesto a v kategórii mužov 5. miesto. Dali sme si gulášik, ktorý nám chutil a po slávnostnom vyhodnotení sa celý výletný tým presunul na hlavnú súťaž do Bratislavy. Táto súťaž bola zaradená do Západoslovenskej hasičskej ligy, kde sme súperili zo 17 mužskými a 5 ženskými družstvami.

Mužské družstvo Korne - ostro sledované zo strany konkurencie, odštartovalo zo štartu a po pár dlhých sekundách sa blížil sa úspech z názvom „sme prví“, vtedy nielen naši reprezentanti, ale aj účastníci zájazdu boli šťastný a spokojný. Po prehodení pár aforizmov, opäť v družstve zavládlo napätie nakoľko sa už pripravovali na štart naše dievčatá. Tie predviedli bezchybný požiarny útok a potvrdili svoju odhodlanosť, ctižiadosť ísť za svojím cieľom a vyhrali svoju kategóriu žien.

Vtedy sa smial, už aj predseda s veliteľom DHZ. Po vyhodnotení a rozhovoroch zo zástupcami samosprávy sme sa presunuli na hasičskú zbrojnicu, kde sme sa ubytovali a prichystali sme sa na nočnú v poradí dnes už 3 súťaž. Táto súťaž bola v obci Čenkovce, ktorá sa nachádza už v zmiešanom území žijúcich Slovákov a Maďarov. Napriek naším obavám sme sa na tejto nočnej súťaži cítili príjemne a domáci boli srdečný, až na silnejší chladný vietor. V tejto nočnej súťaži dievčatá obsadili 2. miesto a nesklamali, no naším mužom ušla „muška z prúdnic“ a skončili na 5. mieste. Dali sme si horúceho čajíku, cigánsku a presunuli sme sa späť do Blavy na hasičskú stanicu, kde sme aj prespali. Pre všetkých bol tento deň nevšedný zážitok a tak niektorý zaspali až o 5. hod ráno.

Budíček o 7. hod ráno na pokyn predsedu viacerých prekvapil, no skôr príjemne. Zbalili sme sa, upratali a nasadli do autobusu. Trasu sme nasmerovali do Nitry, kde sa konal autosalón, tešili sa hlavne muži na tento prestížny veľtrh, kde boli predstavené aj nové vozidlá, ktoré sme doposiaľ na našich cestách nemohli vidieť.

Po napasení očí sme sa rýchlo naobedovali a smerovali na Kysuce. Manželka nášho predsedu nás prekvapila s pozvaním na prehliadku Trenčianskeho hradu, ktorý sme videli po pravej strane diaľnice, tak sme teda odbočili a poďme ho na Trenčiansky hrad. Exkurziu vonkajších a vnútorných priestorov z odborným výkladom sme si tíško vypočuli a vychutnali si výhľad na mesto Trenčín.

Pofotili sme sa pri pamiatkach, dali sme si večeru a poďme ho, už konečne domov – „veď všade dobre doma najlepšie“. Cestou si účastníci zájazdu zaspievali pár pesničiek a už sme sa blížili po rozkopanej ceste do našej rodnej dedinky Korňa. Výbor DHZ Korňa ďakuje všetkým za pomoc pri zorganizovaní tohto výletu, autodoprave M. Kužmu a vodičovi, veliteľovi DHZ R.Faturovi.

Foto: Chylíková, Ďurkáčová, Kotková
Zdroj: DHZ Korňa