Nástroje pre uľahčenie prístupu

TEL: 041 4356 214
MAIL: korna@korna.sk

Vyberte váš jazyk

hasici01Pri príležitosti 80 narodenín spoluzakladateľa Dobrovoľného hasičského zboru Korňa Pavla Jakubíka sa stretli dlhoroční hasiči, aby mu popriali pevné zdravie a veľa sily do budúcich okrúhlin. Posedenie otvoril predseda DHZ Miroslav Smažak, ktorý v skratke pripomenul zásluhy a odovzdanosť pri rozvoji dobrovoľného hasičstva v obci.

Medzi gratulantmi nechýbal aj najstarší člen Štefan Smažak (81), manželka dlhoročného predsedu Anna Sučiková, Jozef Učnik st., Ladislav Fatura - hospodár a členovia výboru Vladimír Kocur, Mária Faturová, Mária Faturová st. a v neposlednom rade starosta obce Jozef Kontrík.

Hasiči zaspomínali na časy, keď ešte v obci bola len prívesná motorová striekačka PS 16 a hasiči ju museli ručne ťahať. Postupne vďaka obetavosti členov DHZ a spolupráce s vedením obce bol vozový park obnovovaný. V súčasnosti DHZ Korňa má k dispozícii cisternu T 148, dodávku MB Sprinter, Jepp Lada Niva, plávajúce čerpadlo, kalové čerpadlo, 2 x PS 12 a zásahové osobné ochranné prostriedky. Dobrovoľný hasičský zbor je dobrovoľná organizácia, ktorá je vstupom dobrovoľná, ale povinnosťami zaväzuje.

Horúce chvíle pod Živčákovou

DHZ Korňa spolupracuje aj z profesionálnymi hasičmi HaZZ Čadca pri požiaroch, nehodách, povodniach a iných špeciálnych zásahoch. Posledný zásah DHZ Korňa a HaZZ Čadca (HS Turzovka) bol 13. februára po 20 hod., kde hasiči zachraňovali vodiča P.K (z Košíc), ktorý podcenil cestu na pútnické miesto Živčáková a zošmykol sa nad priepasť, kde vozidlu a vodičovi hrozilo zrútenie. Vodič mal šťastie, že spolupráca polície, HaZZ a DHZ bola rýchla a účinná. Na otázku šťastného vodiča OCTAVIE, čo to bude stáť ??? - záchranári odpovedali s úsmevom: „Pán boh zaplať." Veď platí motto „Bohu na slávu a blížnemu na pomoc".

Rastislav Fatura, veliteľ
Foto: DHZ