Obecný úrad Korňa oznamuje občanom, ktorí si v súčasnej druhej vlne pandémie ochorenia COVID-19 nemôžu z objektívnych príčin zabezpečiť nákup základných potravín a hygienických potrieb, dovoz liekov z lekárne, aby predmetnú skutočnosť oznámili na Obecný úrad Korňa na tel. č. 041/4356 214 alebo na mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. v čase od 8:00 do 12:00 hod. Obecný úrad Korňa predmetnú službu pre svojich občanov zabezpečí.

Svoju pomocnú ruku podala aj spoločnosť Korzo, s. r. o. Korňa, ktorá pomáha zabezpečiť bezplatne rozvoz základných nákupov pre najohrozenejších obyvateľov obce. Firma ponúka službu zabezpečenia základných nákupov pre najohrozenejšiu skupinu obyvateľov - pre starších, nevládnych ľudí a občanov obce, ktorí musia ostať v karanténe. Do 12:00 hod. si môžete telefonicky nahlásiť, čo zo základných potravín potrebujete nakúpiť (táto služba nezahŕňa nákup alkoholických nápojov).

Telefonicky nahlasujte na:

Obyvatelia z Nižnej Korne na tel.: 0908 693 663

Obyvatelia z Vyšnej Korne na tel.: 0908 831 786 

Nahlasujte svoje nákupné požiadavky a taktiež -  svoje meno, adresu a telefonický kontakt. Pracovník firmy po 10:00 hod  tovar rozdistribuuje. Na základe pokladničného bloku mu občania nákup preplatia. Žiadame občanov, aby počas preberania nákupu mali na sebe ochranné prostriedky (rúška, šatky, rukavice,...); a to z dôvodu svojej vlastnej ochrany a ochrany pracovníka. Chceme ochrániť tých najrizikovejších, ktorými sú starší a nevládni občania. Pre nich by nákaza mohla znamenať vážne zdravotné problémy, preto by sme ich touto cestou chceli VYZVAŤ, aby sa zdržiavali doma a v rámci svojej ochrany využili túto službu.

 Za samotný rozvoz sa neplatí. Zároveň Vás žiadame, aby ste túto službu nezneužívali!

Ďalšou úlohou, ktorú si táto doba vyžaduje je dovoz liekov a farmaceutických prípravkov pre starších, chorých a občanov v karanténe. V spolupráci s obcou a lekárňou Paracelsus zabezpečuje DHZ Korňa na požiadavky občanov, vyzdvihnutie a následnú distribúciu liekov na adresu, aj v týchto prípadoch sú naši členovia DHZ Korňa vystrojení ochrannými prostriedkami.