Miestna volebná komisia v Korni zverejňuje výsledky volieb do orgánov samosprávy obce konaných dňa 10.11.2018.
Počet volebných obvodov |
1 |
Počet volebných okrskov |
3 |
Počet voličov zapísaných v zozname voličov |
1690 |
Počet voličov, ktorým boli vydané úradné obálky |
1146 |
Počet platných hlasovacích lístkov pre voľby do obecného zastupiteľstva |
1126 |
Počet platných hlasovacích lístkov pre voľbu starostu obce Korňa |
1129 |
Za starostku obce bola zvolená kandidátka č. 1. Marianna Bebčáková, Ing., nezávislá kandidátka, získala platných hlasov |
431 |
Kandidát č.2 Štefan Belko, nezávislý kandidát, získal platných hlasov |
400 |
Kandidát č.3 Ladislav Janešík, nezávislý kandidát získal platných hlasov |
37 |
Kandidát č.4 Jozef Kontrík, Smer- sociálna demokracia, získal platných hlasov |
201 |
Kandidát č. 5 Peter Paľuch, Mgr., Spolu- občianska demokracia , získal platných hlasov |
33 |
Kandidát č. 6. Miroslav Staník, Ing., Sloboda a Solidarita, získal platných hlasov |
27 |
Vo volebnom obvode číslo 1 v Korni sa volilo 9 poslancov do obecného zastupiteľstva
Z celkového počtu 20 kandidátov, ktorým bolo odovzdaných 1126 platných hlasovacích lístkov boli zvolení za poslancov obecného zastupiteľstva títo kandidáti:
P.č. |
Meno a priezvisko |
Kandidát |
Počet hlasov |
1. |
Marianna Bebčáková, Ing |
nezávislá kandidátka |
672 |
2. |
Emília Barčáková |
nezávislá kandidátka |
500 |
3. |
Rastislav Fatura |
SMER- sociálna demokracia |
489 |
4. |
Anton Sabela, Ing |
nezávislý kandidát |
442 |
5. |
Štefan Belko |
nezávislý kandidát |
440 |
6. |
Bohumil Jaroš |
nezávislý kandidát |
396 |
7. |
Milan Palica |
Kresťanskodemokratické hnutie |
390 |
8. |
Peter Veselka, Ing |
nezávislý kandidát |
389 |
9. |
Martin Kontrik |
nezávislý kandidát |
388 |
Mená náhradníkov, ktorí ako kandidáti neboli zvolení za poslancov vo volebnom obvode v poradí podľa počtu získaných platných hlasov:
P.č. |
Meno a priezvisko |
Kandidát |
Počet hlasov |
1. |
Renáta Bielčiková, Bc |
nezávislá kandidátka |
336 |
2. |
Jana Bielčiková |
nezávislá kandidátka |
326 |
3. |
Ondrej Brezina |
Slovenská národná strana |
295 |
4. |
Vladimír Šufliarsky, Mgr. |
nezávislý kandidát |
279 |
5. |
Peter Paľuch, Mgr. |
SPOLU- občianska demokracia |
242 |
6. |
Tatiana Huríková |
nezávislá kandidátka |
233 |
7. |
Jozef Hroš |
nezávislý kandidát |
227 |
8. |
Ľubomíra Staníková, Mgr. |
Slovenská národná strana |
185 |
9. |
Tomáš Staník |
Kresťanskodemokratické hnutie |
162 |
10. |
Vladislav Staník |
Kresťanskodemokratické hnutie |
117 |
11. |
Jozef Zatloukal |
Slovenská národná strana |
48 |